Správa o družstve- November

dreamstime_m_101724283

Vážení podielnici,

Záver roka sa nám rýchlo blíži. Neprestávame pracovať na zlepšovaní služieb pre našich súčasných aj budúcich členov a robíme všetko pre to, aby pojem Salus Populi rezonoval medzi ľuďmi len v pozitívnom slova zmysle. Predchádzajúci mesiac sa však z dobrých dôvodov niesol v duchu mierneho útlmu.

Udalosť, ktorá ovplyvňuje trhy

Toto neskoré jesenné obdobie nám takú prinieslo v podobe amerických prezidentských volieb.

Tieto voľby patria nepochybne medzi tie, ktoré dokážu rapídne zamávať s finančnými trhmi. My sme sa rozhodli tejto situácií prispôsobiť a podriadiť tomu chod družstva. Dá sa povedať, že sme sa skôr držali v úzadí a s napätím očakávali vývoj situácie.

Zaujímavosťou je, že v posledných deviatich voľbách po vyhlásení výsledkov, akciové trhy rástli bez ohľadu na to, kto sa stal víťazom. Až na jeden prípad. Ak hádate, že to bolo v prípade Donalda Trumpa, tak máte pravdu. Jeho víťazstvo pred štyrmi rokmi vnieslo na finančné trhy šok a neistotu, ktorá mala za následok pokles trhov.

Okrem toho, že jedným z kandidátov bol aj tentokrát Donald Trump, voľby boli popretkávané kontroverziou, ktorá sa prevažne týkala práve jeho.

Ako určite väčšina z vás vie, „vojnu“ prezidentských volieb vyhral Joe Biden. Nie len Amerika, ale aj celý svet čaká, aký to bude mať vplyv na finančné trhy, chod krajiny a dalo by sa povedať aj chod celého sveta.

Vieme sa prispôsobiť

Forma správy majetku ktorou sa riadime, dokáže vklady našich podielnikov efektívne zhodnotiť a zároveň aj ochrániť, keď je to najviac potrebné. V predchádzajúcom mesiaci tomu nebolo inak. Išli sme cestou „istoty“ a držali sa stranou keď to bolo nevyhnutné, s cieľom neohroziť kapitál našich podielnikov.

Napriek tomu, sa nám podarilo členské vklady zhodnotiť. Aj minulý mesiac sme uzatvorili v kladných číslach a neprerušili sériu pozitívnych zhodnotení. Tá pretrváva počas celej existencie družstva Salus Populi.

Počas decembra pracujeme naplno a vy nás môžete kedykoľvek kontaktovať či už telefonicky, alebo aj osobne v Balassovom paláci v Bratislave.

Na záver nám neostáva nič iné, ako vám popriať veselého Mikuláša, príjemné prežitie vianočných sviatkov a úspešný štart do Nového roka.

Tím družstva, Salus Populi

Zanechať komentár