Scroll Top

Správa o družstve- Júl

fwrfwerf

Vážení partneri,

Obvykle v družstevných listoch hodnotíme udalosti minulého mesiaca z globálneho, ale aj lokálneho pohľadu. Družstvo ale nieje len o odborníkoch a odborných poznatkoch. Je hlavne o ľudoch, ktorí družstvo tvoria.

Preto tento mesiac, uprostred leta, som sa vám rozhodol prihovoriť osobne.  Verím, že si horúce letné dni užívate so svojou rodinou, priateľmi, alebo blízkymi. Či už niekde na horách, pláži, alebo v pohodlí domova, napríklad na grilovačke. Zažívame neštandardné leto, aké si snáď ani naši starí rodičia nepamätajú. V čase prosperity, hojnosti a ekonomického rozmachu nás zasiahla pandémia a následne kríza, ktorá vyústila v nezamestnanosť a neistý zajtrajšok.

Ako na hojdačke

Finančné trhy sa správajú chaoticky a menia svoje smery rovnako často, ako váš sused názor na nebezpečie pandémie a nosenie rúška. Je to však prirodzené, nakoľko nikto z nás nemá krištáľovú guľu a nevidí do budúcnosti. 

Aj preto som rád, že nám aktívna správa kapitálu poskytuje dostatočnú flexibilitu, aby sme mohli promptne a adekvátne reagovať na meniace sa okolnosti. Som hrdý na môj tím, ktorý pracuje takmer bez nároku na oddych a s vervou sa vrhá do každej bitky na trhoch. Naši členovia, ktorí sa rozhodli šíriť dobré meno Salus Populi medzi svojimi známymi, sú pripravení poskytnúť pomocnú ruku každému družstevníkovi s nezodpovedanými otázkami. Budujeme tak súdržný tím, ktorý bude stáť pevne a prečká tak aj tú najväčšiu búrku.

Dúfal som, že sme z najhoršieho vonku, no opätovný nárast nových prípadov ochorení brzdí nielen návrat k ekonomickej stabilite, ale aj vzájomnú otvorenosť ľudí.  Práve v týchto časoch sú hodnoty jednoty a súdržnosti tak dôležité.

Ochrana kapitálu na prvom mieste

Vzhľadom na vyššie opísané okolnosti zostáva náš prístup nezmenený. V prvom rade sa sústredíme na ochranu kapitálu, až následne usilujeme o jeho zhodnotenie. Uplynulý mesiac sa nám tak podarilo dosiahnuť opätovne kladné zhodnotenie družstevného kapitálu. Na vývoji avizovaných možností skladby dynamického portfólia samozrejme pracujeme ďalej a jeho predstavenie odhadujeme na október tohto roku. O ďalšom vývoji vás budeme informovať v nasledujúcom liste družstevníkov. 

Prajem Vám príjemné a zároveň bezpečné prežitie druhej polovice leta a množstvo pozitívnych zážitkov v kruhu vašich blízkych.

S pozdravom, Michal Krondiak, Predseda Salus Populi

Zanechať komentár