Scroll Top

Budúcnosť investovania sa uberá k alternatívam

dreamstime_m_204823376

Dôvod zvyšovania alokácií do alternatívnych investícií z pohľadu investorov je jasný. Vyhráva túžba po lepšej stabilite a vyšších výnosoch v portfóliu. A to je to, čo diverzifikácia do alternatív dokáže ponúknuť. Tak môžete viac ochrániť svoj kapitál a zároveň ho zhodnotiť lepšie ako tradiční investori. Vyplynulo to z analytickej štúdie spoločnosti Prequin.

Prostredníctvom tohto analytického giganta Vám chceme priblížiť pohľad na alternatívne investície a ich predpokladaný vývoj do roku 2025. Do výskumu bolo zapojených viac ako 100 správcov fondov a mnoho investorov, aby poskytli svoj pohľad na ich vývoj.

Bolo analyzovaných nasledujúcich 5 rokov pre rôzne triedy aktív, prebiehajúce zmeny vo svete investorov a taktiež boli identifikované mega trendy, ktoré môžu viesť k zmenám v priemysle.

Trendy hrajú v prospech alternatív

Trendy naznačujú, že očakávaný nárast (AUM-Asset Under Management) aktívne spravovaného majetku do roku 2025 by sa mal navýšiť v priemere o 9,8% na 17,16 bilióna dolárov.

Zdroj: Preqin

Očakávaný nárast tried aktív podľa regiónov sveta

Kľúčové predpovede hovoria, že private equity aktíva dosiahnu v roku 2025 na vrchole 9 biliónov dolárov. Táto prognóza je podporená prieskumom  Future of Alternatives 2025. Ako môžete vidieť nižšie, okrem private equity sa nasledujúce roky očakáva aj vzostup iných tried alternatívnych investícií.

Zdroj: Preqin
Zdroj: Preqin
Zdroj: Preqin
Zdroj: Preqin

Hlad po vyšších výnosoch a lepšej diverzifikácií

Dlhodobo nízke úrokové sadzby priťahujú investorov všetkých typov. Láka ich širšia diverzifikácia, nižšia korelácia s verejnými trhmi a v neposlednom rade ich prekonanie.

Očakáva sa, že úrokové sadzby budú takmer nulové v mnohých častiach sveta až do roku 2023, alebo aj dlhšie. Predpovede Oxford Economics ukazujú na úrokové sadzby pod 0,5% v USA, Nemecku, Francúzsku, Spojenom kráľovstve a Japonsku do roku 2023 a je veľká pravdepodobnosť že do roku 2026 nestúpnu nad 1% v ktorejkoľvek z týchto krajín. (obr. 2.1).

Toto bude mať za následok cenovú infláciu, ktorá bude tlačiť aktíva s pevným výnosom do úzadia a tak nútiť investorov poobzerať sa po atraktívnejších alternatívach. Až 81% investorov oslovených spoločnosťou Preqin uviedlo, že v nasledujúcich rokoch sa zvýši alokácia ich investičného majetku do alternatívnych investícií. (obr. 2.2).

Zdroj: Preqin

Chcete viac istoty a atraktívnejšie výnosy?

Nestačí byť len pasívnym investorom, ktorý dúfa v lepšie časy. Potrebujete sa aktívne starať o svoje výnosy. Spolu s družstvom viete riadiť svoje riziko správnou diverzifikáciou. Na jednom mieste si viete vytvoriť portfólio na ktoré budete pyšný.

Zanechať komentár